Facebook
Přivez-Zvíře.cz

Podmínky přepravy

 1. Přepravka musí být zabezpečena takovým způsobem, aby při přepravě nedošlo k útěku, zranění či úhynu zvířete, tzn. pečlivě zabalená, s dostatečným prostorem a odpovídajícím počtem vzduchových průduchů.
 2. Přepravka se zvířetem / zvířaty musí být vždy řádně označena – ODESÍLATEL / PŘÍJEMCE (A JEHO TEL. KONTAKT) / DRUH ZVÍŘETE / POČET KUSŮ / MÍSTO DORUČENÍ 
 3. Při přepravě delší jak 36 hodin je nutný plastový, případně dřevěný přepravní box.
 4. Zvíře musí být ve 100% fyzické i psychické kondicizdravé, nesmí být těsně před nebo těsně po porodu.
 5. Z důvodu bezpečnosti a minimalizace úhynu zvířat během přepravy, nepřevážíme mláďata mladší než 4 týdny, nebo pokud ještě nedosáhli optimální hmotnosti pro bezpečný převoz.
 6. Pro udržení optimální teploty doporučujeme terarijní zvířata přepravovat v termoboxech k tomu určených (ideálně s heat-packem) a to z důvodu pravidelných zastávek spojených s nakládkou a vykládkou zvířat. V zimním období (od 01.11. do 31.03.) je toto doporučení povinné.  
 7. Při převozu akvarijních ryb je odesílatel povinen do termoboxu vložit topný sáček (heat-pack) pro udržení příznivé teploty a dále zajistit dostatečné množství kyslíku po celou dobu převozu.
 8. Při převozu psů nad 3 hodiny je majitel povinen vybavit zvíře obojkem, přepravku dekou, oblíbenou hračkou, či nějakou kostí, a to z důvodu minimalizování stresu zvířete při převozu.
 9. Doporučené rozměry krabic pro přepravu. Dvě a více spojených přepravek či krabic se ovšem vždy počítají zvlášť. (Minimální dané rozměry):
 10. Kuřata, kachňata, housata do 5ti dnů stáří musí být balena pouze do krabic, která jsou určena pouze pro tuto přepravu (krabice jsou vyloženy papírovou okruží, které schovají rohy, aby se tam zvířata neshromažďovala a neušlapala se, či se nepřehřívala)
  Minimální plocha je 21 – 25 cm2 na 1 ks (cca 10 – 25 kuřat v krabici)
 11. Pojištění zvířat jakéhokoli druhu je vždy v základní ceně přepravy, která zajišťuje případný úhyn způsobený přepravou zvířete a to do max. částky 20000,- Kč. Úhyn způsobený přepravou se rozumí:
  • úhyn způsobený dopravní nehodou

  Pojištění se nevztahuje:

  • pokud dojde k úhynu z nedostatku prostoru
  • pokud je zvířat v krabici více, než je doporučeno, a rozměry krabice jím neodpovídají
  • nebylo přepravci nahlášen pravdivý počet zvířat
  • zvíře bylo nemocné, po porodu,mládě závislé na mateřském mléce či bylo jiným způsobem oslabené (případný úhyn se zjišťuje nařízenou veterinární pitvou)
 12. Zvířata jako taková pouze a jen převážíme, proto berte prosím na vědomí, že nejsme zodpovědní za zvíře, u kterého se Vám cokoliv nezdá – barva, druh, velikost, stáří apod. V takovém případě je nutné řešit věc přímo s chovatelem, případně odesílatelem, od kterého zvíře máte objednané.
 13. Časy, které jsou námi uváděné po potvrzení objednávky na Váš email, případně formou SMS, jsou pouze orientační a mohou se lišit v závislosti na okolních vlivech – autonehoda, kolona, nepříznivé počasí. Řidič Vás proto ještě informuje nejpozději 1 hodinu před plánovaným příjezdem formou telefonátu.
 14. Na sběrných místech je NUTNÉ být v čas, který Vám oznámí řidič. V krajních případech je maximální čekací doba 10 minut – za příplatek 300,- Kč. 
 15. V případě nevyzvednutí zvířete příjemcem, jdou veškeré náklady spojené s přepravou zvířete za odesílatelem.
 16. V současné době je možné platit pouze v hotovosti na místě, případně převodem na bankovní účet – daná částka však musí být připsána nejpozději 24hod před plánovanou přepravou na našem účtě.
 17. Dopravce, který od Vás bude zvíře přebírat, má plné právo přepravku odmítnout, pokud nebudou splněny výše zmíněné podmínky.
 18. Za doplňky, klece, akvária a terária převážená samostatně nebo se zvířetem neručíme.
 19. Při nesplnění jakékoliv výše zmíněné podmínky nebude brán zřetel na případné reklamace.