Přeprava zvířat do/z Německa!

Od 1.4. 2018 jsme nově přidali jako naší pravidelnou trasu také Německo, které se bude realizovat pravidelně jednou za měsíc a to vždy ve čtvrtek a v pondělí, v návaznosti na Slovensko. 

Příklad: čtvrtek SRN > pátek ČR > sobota ČR + SK > neděle ČR > pondělí SRN

Je to z důvodu co možná nejlepšího možného komfortu, kdy si v jednom jízdním víkendu můžete nechat přivézt zvíře třeba z Německa na Slovensko, ale i naopak.  

Sběrná místa – Drážďany, Lipsko, Halle, Erfurt, Norimberk, Regensburg, Bayreuth, Gera, Chemnitz a Marienberg. 

Konkrétní sběrná místa v daných městech budou známa do konce tohoto měsíce. 

Tak jako při našich pravidelných trasách, tak i po Německu lze zastavit kdekoliv po plánované trase, nebo na všech sjezdech z dálnic, a to bez příplatku. 

 

Ceník

  • přepravka pod 3 kilogramy 25€
  • přepravka 3 – 10 kilogramů 35€
  • přepravka nad 10 kilogramů 45€

 

Důležité!
Pro přepravy do/z Německa, je potřeba ke každému zvířeti certifikát TRACES – celoevropský veterinární certifikát. 

Veterinární osvědčení musí být vypracováno během 48 hodin před naložením nebo nejpozději poslední pracovní den před naložením (záleží na druhu přepravovaných zvířat), a to alespoň v jednom z úředních jazyků členských států odeslání a určení – německý nebo český.

Doba platnosti veterinárního osvědčení je deset dnů. Správní poplatek za vystavení veterinárního osvědčení činí podle zákona o správních poplatcích 50 Kč za jedno zvíře a 100 Kč za dvě a více zvířat.  

U psů, koček a fretek je dále potřeba pas, očkování proti vzteklině a čip.

Certifikát TRACES musí vždy vyřídit odesílatel, který zvíře posílá. Bez tohoto dokumentu není možné zvíře přepravit z důvodů velkých sankcí a v horším případě zabavení celého auta včetně nákladu ze strany SRN.