Facebook
Přivez-Zvíře.cz

Časté dotazy

Kdy mi odpovíte na moji zprávu/objednávku?
Na emaily zpravidla odpovídáme v řádu několika hodin, při větším pracovním vytížení je to maximálně do 24h. Pokud se jedná o objednávku – shrnutí a kalkulaci zasíláme vždy oběma stranám (nutno vyplnit obě emailové adresy v objednávce), nemusíte si tak mezi sebou dále nic přeposílat.

Kdy se dozvím, v kolik a kde mám být? 
Informační email s časy rozesíláme vždy nejpozději 48 hodin před plánovanou přepravou, tzn., že nejpozději do čtvrteční půlnoci by jste měl/a mít veškeré informace ohledně času a místa převzetí/vyzvednutí. Informační email zasíláme vždy oběma stranám (nutno vyplnit obě emailové adresy v objednávce), nemusíte si tak mezi sebou dále nic přeposílat.

Proč jsou sběrná místa?
Z časových důvodů, kdy při velkém množství objednávek opravdu nelze zajíždět přímo na adresy. Na adresy lze zajíždět pouze ve vybraných trasách, které najdete označené v sekci Trasy, cca 2x za měsíc.

Jak mám zvíře připravit na cestu?
Každé zvíře má jiná specifika. Jiné mají hlodavci, jiné terarijní zvířata. Nikdy však nedávejte vodu v misce nebo napáječce – dojde k vylití a promočení jak podestýlky, tak i zvířete. Přepravka/krabice musí mít dostatečný počet průduchů.

Mám krabici nějak označit?
Určitě, pro lepší orientaci vždy uvádějte na krabici tyto údaje: Druh zvířete, počet kusů v přepravce, jméno odesílatele a jméno příjemce.

Jak je to s dobírkou?
Dobírka je cena zvířete, kterou odesílatel chce, aby jsme vybrali od nového majitele. Odesílateli je z provozních důvodů možno vyplatit částku do 1,000,- Kč ihned na místě při přebírání zvířete, tu nám pak dá zpět příjemce. Pokud se však jedná o částku větší než 1,000,- Kč, zvíře od odesílatele převezmeme spolu s adresou, nebo číslem účtu, na který mu bude, po předání zvířete a vybrané dané částky, zaslána domluvená cena za zvíře. Za převzaté zvíře od odesílatele ručíme, tudíž nemůže dojít k tomu, aby odeslal zvíře a peníze se k němu zpět nedostali – pokud nový majitel za zvíře nezaplatí, zvíře mu nebude vydáno.

Kdy mi dáte vědět přesný čas příjezdu?
Přesný čas příjezdu Vám zavoláme vždy cca hodinu před plánovaným příjezdem na sjednané místo. Pokud cestou k Vám dojde ke zpoždění, či komplikacím, vždy budete dodatečně informování formou SMS.

Chtěl/a bych poslat zvíře z města z páteční trasy do města, které je uvedeno v trase v neděli, jde to?
Určitě lze. Zvířátka jsou ubytována u nás, kde k tomu máme vyhrazené vhodné prostory. Pokud to daný druh dovolí, necháme zvíře proběhnout, eventuálně přendáme po dobu pobytu do našich odchytových klecí, kde mají dostatek volného prostoru. Samozřejmostí je nakrmení a napojení zvířete na vodu.